Blog > Komentarze do wpisu
Skrócone rzędy (z nitką)

Najlepszy z poznanych przeze mnie sposóbów na rzędy skrócone bez dziur. I do tego prosty i banalny. Pokazała mi go Gackowa na Szarotkowie. A że nie każda ma możliwość bywania na naszym Szarotkowie, poniżej wyjaśnienie:Robimy do miejsca gdzie trzeba zwrócić, odwracamy robótkę, bierzemy kawałek włóczki (wygodnie, gdy jest w kontrastowym kolorze), przekładamy przez włóczkę którą robimy  i robić będziemy dalej, tak jak to jest pokazane na zdjęciuRobimy następny rząd,  ale co ważne: przerabiamy i pierwsze oczkoJak już przerobimy ileś tam oczek tego rzędu, sytuacja na drucie wygląda tak:Z bliska wygląda to takGdy wrócimy już do miejsca wykonania "rzędu skróconego" pociągamy" za naszą nitkę pomocniczą, i utworzone w ten sposób oczko nakładamy na drut, na którym pozostawione były nie przerabiane oczka

 

Utworzone "wyciągnięciem" nitki oczko, przerabiamy z  razem z następnym (to czy na lewo, czy na prawo zależy od wzoru który robimy)

Brak dziury gwarantowany !sobota, 03 grudnia 2011, ninga

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: elcia0226, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/09/28 09:58:05
Witam!!!
Bardzo mi się podoba ten niebieski sweter :) czy jest możliwość przesłania wzoru?
Będę wdzięczna:) No coś pięknego :)
Pozdrawiam
-
2013/07/02 10:25:51
Witaj,
bolerka są moją piętą ahilesa, w szafie mam z 20 rożnych kolorów, chcę nauczyć się sama ich robić, tak że z chęciom będę obserwować twój blog :)
Spis moli